Lessenaarsdak
De minimalistische lessenaar heeft één of meerdere glasvakken die schuin gemonteerd worden.
vanafEen overkapping aan huis biedt comfort, maar houdt daglicht tegen. Met een lichtstraat brengt u licht terug in overkapping én woning; stijlvol en praktisch opgelost. Lees hier meer!
Een overkapping aan huis is de perfecte manier om langer van het buitenleven te genieten. U zit beschut tegen regen en felle zon, terwijl u het open karakter van uw tuin behoudt. Toch heeft een dichte dakconstructie ook een nadeel: er gaat veel daglicht verloren. Niet alleen onder de overkapping, maar ook in de aangrenzende woning.
Met een lichtstraat in uw overkapping lost u dat op een stijlvolle én praktische manier op.
De kosten van een lichtstraat zijn afhankelijk van het gekozen model, de afmetingen, het type glas en extra opties zoals zonwerend glas of montage.
Voor een lessenaarmodel met HR++ glas van circa 1 x 1 meter beginnen de prijzen rond €1.730 excl. btw. Een groter model lessenaar van bijvoorbeeld 3 x 1 meter met HR ++ glas begint bij €2.820 excl. btw, afhankelijk van de situatie van het dak en de benodigde werkzaamheden.
Omdat wij uitsluitend onderhoudsarme, geïsoleerde maatwerk lichtstraten leveren, ontvangt u altijd een prijs op basis van uw specifieke wensen en situatie.
Een lichtstraat zorgt voor veel natuurlijke lichtinval in uw overkapping. Het daglicht valt gelijkmatig onder de overkapping en voorkomt dat de ruimte donker en gesloten aanvoelt. Zeker bij een overkapping aan huis is dit verschil direct merkbaar in de woonkamer of keuken.
Daarnaast draagt natuurlijk licht bij aan een prettiger leefklimaat. U gebruikt minder kunstlicht overdag en heeft een open sfeer in uw overkapping.
Een lichtstraat is meer dan alleen praktisch. Het is een stijlvol element dat uw overkapping een luxe uitstraling geeft. Bij De Lichtstraat Expert werken we uitsluitend met maatwerk. Dat betekent dat iedere lichtstraat volledig wordt afgestemd op de afmetingen, stijl en constructie van uw overkapping. Geen standaardoplossing, maar een ontwerp dat klopt.
Afhankelijk van de uitstraling, de afmetingen van uw overkapping en de hoeveelheid licht die u wenst, zijn er verschillende modellen mogelijk.
Een zadeldak lichtstraat heeft een klassieke uitstraling. Door de twee hellende vlakken ontstaat er een ruimtelijk effect en profiteert u van veel lichtinval. Een lessenaar is strakker en moderner. Dit model kan ook tegen de gevel geplaatst worden.
Wie echt een statement wil maken, kiest voor een schilddak lichtstraat. Dankzij de vier glazen zijden wordt het licht optimaal verspreid en krijgt uw overkapping een exclusieve uitstraling.
Standaard leveren wij onze lichtstraten met HR++ dubbel veiligheidsglas. Dit biedt uitstekende isolerende eigenschappen én is zeer geschikt voor overkappingen.
Wenst u een hogere isolatiewaarde – bijvoorbeeld wanneer de lichtstraat in de woning wordt geplaatst – dan is HR +++ triple veiligheidsglas mogelijk. Hiermee verhoogt de isolatiewaarde met circa 35% ten opzichte van HR++ glas. Wanneer de kozijnen in uw woning met HR +++ triple veiligheidsglas zijn geïsoleerd, dan raden wij ook altijd aan om dit bij de lichtstraat ook te doen.
Staat uw overkapping veel in de zon, dan adviseren wij zonwerend glas. Deze beglazing houdt ongeveer 60% van de warmte tegen en weert de meest felle zonnestralen, terwijl daglicht behouden blijft. Daarnaast is een lichtstraat ook te combineren met elektrische zonwering.
Wij leveren geen enkel glas, omdat een gelaagde ruit noodzakelijk is voor veiligheid en duurzaamheid. Overkappingen worden later vaak afgesloten met glazen schuifwanden of voorzien van een heater; met enkel glas ontstaat dan snel condensvorming. Bovendien zorgt beter isolerend, gelaagd glas voor aanzienlijk minder geluidsoverlast bij bijv. regen dan enkel glas of polycarbonaat.
Heeft u specifieke wensen? Geen probleem! Wij werken volledig op maat, waardoor vrijwel iedere wens realiseerbaar is.
Overweegt u om een overkapping aan huis te bouwen met een lichtstraat? Wij nemen graag het hele proces voor u uit handen. Samen met ons zusterbedrijf De VerandaSpecialist bouwen wij uw overkapping aan huis met lichtstraat op maat.
Heeft u al een overkapping aan huis en wilt u daar een lichtstraat in laten plaatsen of een bestaande lichtstraat vervangen? Wij helpen u graag! Dankzij onze jarenlange ervaring in het realiseren en renoveren van lichtstraten weten wij exact waar we op moeten letten.
Neem gerust contact met ons op voor een offerte op maat.
Neem contact op om de mogelijkheden te bespreken en de aannemersprijzen op te vragen!
Vraag een offerte op voor een lichtstraat in uw overkapping! U kunt altijd rekenen op persoonlijk advies en een snelle reactie van onze verkoopadviseurs.
Verkoopadviseur